
„Nyitottság és együttműködés: ettől leszünk sikeresebbek és boldogabbak”
A Czelli Malom ma már egy love brand, amit ismernek és szeretnek a munkatársak és a partnerek.
Malmot épített a Gyermelyi
Napi 300 tonna lágybúza őrlésére alkalmas az új üzem.
Januárban lehet vége a kenyér drágulásának
A liszt drágulásával összefüggésben egyre jobban emelkednek a kenyerek és pékáruk árai is. Jövő januárban állhat meg ez a tendencia.
Már őröl a hibrid szélmalom
Beindították Magyarország egyetlen szélmalmát a Bács-Kiskun megyei Felsőszentivánon. Egy 214 millió forintos, TOP-os pályázatnak köszönhetően a településen újraépítették a malmot, amely mostantól őrölni is tud, valamint egész évben látogatható – tudósított a hiros.hu.
Jelentősen drágulhat a liszt
A liszt átadási árát körülbelül 6 százalékkal, kilónként öt forinttal emelik, amit néhány malom már ebben a hónapban meglép, a Hajdú Gabona Zrt. pedig március elejétől növeli árait - mondta Lakatos Zoltán, a cég elnök-vezérigazgatója a Világgazdaságnak.
Mégis kaphat uniós támogatásokat a Szatmári Malom Kft.
Pert nyert a luxembourgi székhelyű Európai Bíróságon a hazai hatóságokkal szemben a Szatmári Malom Kft. - írja az agrárszektor.hu. A cég Szatmári Zoltán milliárdos élelmiszeripari vállalkozó tulajdonában van, aki előkelő helyen szerepel a száz leggazdagabb magyarról összeállított listán is. A kft. a bírósági ítélettel elérte, hogy ne zárják ki a vidékfejlesztési támogatásokból, amelyeket Veszprém-Kádártán folyó malomipari beruházásához igényelt.
A Gyermelyi különleges magyar sikertörténet
Kétmilliárd forintból épült fel az az új, csúcstechnológiát képviselő malom, amelynek révén a Gyermelyi Vállalatcsoport saját maga állíthatja elő durumdara-szükségletét, és tovább növelheti eddig is figyelemre méltó gyártókapacitását. Az új malom átadása kapcsán dr. Fazekas Sándor vidékfejlesztési minisztert a Gyermelyiről és a magyar agrárium néhány aktuális kérdéséről, Tóth Bélát, a Gyermelyi Zrt. igazgatóját az új beruházásról és a vállalat sikertörténetének hátteréről kérdezte az Élelmiszer.
Új, csúcstechnológiájú malmot avattak Gyermelyen
Újabb fejezethez érkezett a Gyermelyi Zrt. több mint két évtizedes fejlesztéseinek története azzal, hogy átadták a cég új, kétmilliárd forintból felépült malmát Gyermelyen. A fejlesztéssel tovább javul a mindmáig magyar magántulajdonban lévő vállalat versenyképessége és termelékenysége. A malom pénteki ünnepélyes átadásán részt vett Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter.
GoodMills lett a Pannonmill
A PannonMill Malomipari Zártkörűen Működő Részvénytársaságnak cégneve 2013. január 25. napjától kezdődően a tulajdonosnál bekövetkezett névváltozás miatt megváltozik.
A horvát piaccal szemez a tatabányai Sikér Zrt.
Megduplázta tavalyi nettó árbevételét a tatabányai székhelyű liszt és búzaőrlemény gyártó Sikér Zrt., így forgalma meghaladta a 8 milliárd forintot – mondta Chvojka László cégvezető.
Jót tett a búza drágulása a PannonMillnek
Jelentősen – a tavalyi 11,5 milliárd forintról 19,1 milliárdra – növelte nettó árbevételét a szeptember 30-ával zárult gazdasági évben a PannonMill Malomipari Zrt. – jelentette be Poór Zoltán, a társaság elnök-vezérigazgatója a cég évzáró sajtótájékoztatóján. Az erőteljes növekedés a búza jelentős árnövekedésnek tudható be, amely alapvetően befolyásolja a cég árbevételét.
A PannonMillé lehet a malmi piac több mint negyede
Átveszi üzemeltetésre a bajai malmot a PannonMill Zrt., ezzel jelentősen bővül az október elsején kezdődő gazdasági évben a társaság őrlési kapacitása.
„Hivatalosan” is kész a Tisza-parti felhőkarcoló
Közel és távol nem volt nyolcemeletes épület a Borsod megyei Tiszapalkonya környékén egészen tavaly decemberig, amikor elkészült a Pannonmill Zrt. 4 milliárd forintból felépülő új malma. A patyolattiszta, számítógép vezérelte létesítményt kedden adták át hivatalosan, és ezentúl évi hetvenezer tonna búzát dolgoz majd fel.
Költözik a miskolci malom
Hamarosan és végleg befejezi a búza őrlését a miskolci malom, amelynek tulajdonosai Tiszapalkonyán építenek újat – írta a BorsodOnline.
