
A WHO cukoradót és magasabb jövedéki adókat javasol
Jelenleg 116 ország adóztatja meg a cukros italokat.
Lobbierejük megmentette az italgyártókat
A WHO hosszú távú célja az alkoholfogyasztás csökkentése adóemelésekkel és jogi korlátozásokkal.
Új WHO iránymutatás az élelmiszerek címkézésére?
A WHO új - még nem véglegesen kidolgozott - irányelvei szerint a csomagolások előlapján kellene feltüntetni a tápérték információkat.
Tiszta a levegő?
A munkavégzés szempontjából sem mellékes az irodai levegő minősége.
Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége: az aszpartám fogyasztása biztonságos
Marad az eddig érvényben lévő napi beviteli ajánlás is.
„Rákkeltő lehet… de biztonságos.” Kitört az aszpartámháború
Most éppen melyik?
Döntött a WHO: rákkeltő lehet az aszpartám
A korábbi előrejelzésnek megfelelően, az aszpartám is felkerült a rákkeltő anyagok listájára.
WHO: magas cukortartalmúak a bébiételek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) két tanulmánya is megállapította, hogy a bébiételek nagy részét nem megfelelően ajánlják hat hónapnál fiatalabb babáknak és sok ételnek túl magas a cukortartalma.
A biztonságos élelmiszer mindenki felelőssége
Az elmúlt évtizedek jelentős élelmiszerbiztonsági eredményei ellenére az élelmiszerek okozta megbetegedések száma továbbra is elfogadhatatlanul magas. Évente mintegy 600 millióra becsülik azok számát akik szennyezett élelmiszertől betegednek meg.
Az élelmiszer-szabványosításról értekeznek
Budapesten ülésezik a FAO/WHO Codex Alimentarius Analitikai és Mintavételi Módszerek Szakbizottsága.
Hadjárat az ipari eredetű transzzsírok ellen
A globális lakosság egészségi állapotának javítását célzó vállalást tett 12 élelmiszeripari cégóriás.
Friss február mozgalom
A Lidl Magyarország és a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének (MDOSZ) közös kutatásából kiderül, hogy a magyar felnőtt lakosság több mint harmadának nincs pontos információja arról, hogy naponta mennyi zöldség, gyümölcs és rost fogyasztása ajánlott. A WHO zöldség- és gyümölcsfogyasztásra irányuló ajánlásával összhangban az áruházlánc integrált kampányt indít.
Több zöldséget és gyümölcsöt kéne ennünk
Átlagosan csak napi 262 gramm zöldséget és gyümölcsöt fogyaszt egy magyar ember, közülük is a kisgyermekes családok a sereghajtók. Ezzel a mennyiséggel az Európai Unióban az utolsók között vagyunk: az ideális zöldség- és gyümölcsbevitel közel a duplája lenne ennek, a WHO ajánlása szerint 400 gramm. A hároméves Európai Friss Kalandok program 2018-ban közvetlenül közel félmillió ember figyelmét hívta fel erre, és több mint 3000 kilogramm friss zöldséget és gyümölcsöt kóstoltattak a gyermekes családokkal. A program az első évének zárásaként egy gyermekeknek szóló edukatív okostelefonos játék révén kívánja közelebb hozni az egészséges táplálkozás örömét a kisgyermekekhez.
