"Érthetetlen módon adókötelessé váltak a Tutti Kft. által gyártott instant kakaóitalporok, forrócsokoládé-italporok, valamint a csokoládé-fagylaltporok is. A szóban forgó termékek azonban csak töményen, porállapotban tartalmaznak annyi cukrot, amivel a törvény hatálya alá esnek.Ezeket a termékeket az életben mindig hígítva, tejjel, vízzel oldva, töredék cukortartalmú késztermékként fogyasztjuk, nem pedig porként nagykanállal a tasakból. Az instant kakaóport tejjel hígítva készül a gyerekek egyik legnépszerűbb reggeli itala, melyhez eddig a táplálkozás-egészségügyi szakemberek is csak pozitívan álltak. A vitaminozott instant kakaópor termékeink 3-6-féle fontos vitamint és pluszkalciumot tartalmaznak" - mondta el Prohászka Ottó.
"Átgondolatlan intézkedésnek tartom a chipsadó bevezetését. Különösen, hogy csak egyes termékeket érint, miközben egészségtelen termékek sokaságára, így a dohányárukra, az alkoholra, a hamburgerre vagy az egészségügyi népellenségnek kikiáltott cukorra magára nem terjed ki. Úgy tűnik, a dohánylobbi erősebb volt a törvénnyel kapcsolatos egyeztetések során, és mivel a dohányban több a dohány, sikerült engedményeket elérniük" - fogalmaz Prohászka Ottó, aki nehezményezi azt is, hogy a törvény elfogadását követően azt olyan gyorsan vezették be (szeptember 1-jétől), hogy a vállalkozásoknak nincs idejük a szigorú adminisztrációs terhekre felkészülni.
Majd zárszóként hozzáteszi: "Bízunk abban, hogy rövid távú törvényről van szó és aktuálpolitikai vagy népegészségügyi okok miatt gyorsan kiderül, hogy ez egy borzasztóan rossz döntés volt, a törvényhozók pedig nem lesznek restek módosítani a törvényt."

