Becsült olvasási idő: 0 perc
Dobozba zárt napfény?

Megelőzés: tél végére lemerülnek a D-vitamin-készleteink - figyelmeztet az Egészségkalauz. A D-vitamin nagy részét a szervezetünk saját maga állítja elő napfény hatására – az elmúlt hónapokat azonban inkább a szürkeség jellemezte. Ilyenkor különösen fontos a D-vitamin pótlása, amelynek már rövid távú hatásai is igazoltak.

A Semmelweis Egyetem I. sz. Belklinikán tavaly áprilisban készített, a hazai lakosságot reprezentáló vizsgálati anyag rámutatott, hogy a lakosság több mint 90 százaléka D-vitamin-pótlásra szorul. A Magyar Primer Prevenciós Orvos Egyesület és a Magyar Osteoporosis és Osteoarthrológiai Társaság megállapításai szerint a tél végére minden ötödik magyar állampolgárnál súlyos D-vitamin-hiányállapot mutatható ki. Ugyanekkor az ideális vérszintet (>30 ng/ml) mindössze 6%-ban lehetett igazolni.

Vajon hol termelődik szervezetünkben a D-vitamin több mint 90%-a? A cikk folytatásából ezt is megtudhatjuk.