
Csekély összegű támogatást igényelhetnek a cukorrépa-termelők
Csekély összegű - de minimis - támogatást igényelhetnek a cukorrépa-termelők, a vissza nem térítendő támogatáshoz a kérelmeket ez év május 31-éig postán kell benyújtani a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz - közölte az MVH kedden az MTI-vel.
Halálra van ítélve a magyar cukor?
Magyarország csak abban bízhat, hogy 2015 után is kap valamekkora uniós támogatást a cukoripar. Kormányzati intézkedésről azonban nincs szó egy hazai cukorgyár feltámasztása érdekében.
Újabb csontváz az elsorvasztott magyar cukorágazatban
A Vidékfejlesztési Minisztérium a saját költségvetéséből kifizeti azt a 240 millió forintos elkülönített cukortámogatást, amelyet az előző kormány 2006-ban nem biztosított 300 magyar gazdának.
A magyar cukoripar érdeke
Tabajdi szerint a magyar cukoripar érdeke a piacszabályozás fenntartása. Az Európai Parlament kiáll a magyar cukorrépa termesztők mellett.
„A szakmának össze kell zárja sorait, és a közös minimumot ki kell izzadnunk” – Fischer Béla, Cukor Terméktanács
Szinte pontosan 20 évvel ezelőtt ismerkedtem meg szakmailag az élelmiszeriparral.
Kinek a bűne a magyar cukoripar bedöntése?
Nehezményezi Józsa István, a cukorgyárak privatizációját vizsgáló parlamenti bizottság MSZP-s társelnöke, hogy a testületi jelentés több helyen is a szocialista kormányoknak rója fel a magánosítást és a cukorágazat leépülését.
A Jobbik szerint politikai bűn az élelmiszeripar lebontása
Sneider Tamás kijelentette: az elmúlt két évtizedben a magyar élelmiszeripar ellen elkövetett politikai bűnöket jelképezi, az egykor hatvani cukorgyár 40 ezer tonna kapacitású cukorsilójának lebontása.
Mozambiki nádcukor érkezik a kaposvári cukorgyárba
Már megérkezett a koperi kikötőbe a 22 ezer tonna mozambiki nyers nádcukor, amelyet napokon belül a kaposvári cukorgyárban dolgoznak fel – írja a Somogyi Hírlap. A gyári technológia alkalmas a termék fogadására, nemrég csaknem 100 millió forintért fogadóállomást alakítottak ki a Magyar Cukor Zrt. üzemében.
Ki kótyavetyélte el a magyar cukoripart?
A Magyar Cukor Rt. volt vezérigazgatója szerint a korábbi kormányok agráriumért felelős volt vezetőit terheli a felelősség a magyar cukoripar jelenlegi helyzetéért, mivel nem született meg a hazai termelést szabályozó cukorrendtartás.
Bokros szerint a cukoripari privatizáció
Kiállt a magyar cukorgyárak privatizációja mellett, azt szükségesnek tartotta Bokros Lajos, az egykori Állami Vagyon Ügynökség (ÁVÜ) igazgatótanácsának (IT) tagja, volt pénzügyminiszter pénteken Budapesten a cukoripar magánosítását vizsgáló országgyűlési bizottság előtt.
A kelet-európai cukoripar bekebelezése volt a cél a privatizáció során
Az európai uniós előírás szerint két év múlva megszűnik a cukorrépa-termelőknek adható nemzeti kiegészítő támogatás, ezért várhatóan borús jövő vár a hazai cukoriparra – mondta a Magyar Hírlapnak a Cukorrépa-termesztők Országos Szövetségének főtitkára.
Cukorügyben mi voltunk a „legnagyobb buták”
Valamennyi szükséges dokumentumot bekéri az érintett államigazgatási szervezetektől az elmúlt húsz év eseményeinek áttekintéséhez a cukoripari privatizációt vizsgáló parlamenti eseti bizottság. A képviselők a külföldi tulajdonlásához vezető cukoripari magánosítás menetét és a magyar cukortermelési kvóta uniós csatlakozás utáni „megsemmisülési” körülményeit tekintik át.
Megalakul a cukoripar privatizációját vizsgáló bizottság
Font Sándor és Ivanics Ferenc országgyűlési képviselők javaslatára a testület nemcsak a cukorgyárak magánosítását világítja át, hanem felülvizsgálja az ország uniós csatlakozása óta a közösségi cukorreformok alkalmával képviselt magyar álláspontot és annak itthoni következményeit.
Jól elkésett az állami cukor!
A lakossági bespájzolások miatt pang a hazai cukorpiac, az állami cukor pedig nem jókor jön. Cukorbaj a köbön, de azért egyesek nyerhetnek az állami bizniszen.
