Helyén kell értékelni az élelmiszerellátási-lánc biztonságát

Helyén kell értékelni az élelmiszerellátási-lánc biztonságát

Biztonságos ellátási lánc címmel kétnapos konferencia kezdődött csütörtökön a Magyar Logisztika Egyesület alapításának 25. évfordulóján, Budapesten. Az ünnepi fórumon a hazai és külföldi előadók a rakományok biztonságos áruvédelmén túl az információbiztonsági kérdésekről számoltak be. 

Nő a fiatal gazdák szerepe egy csökkenő kertészeti termelésben

Nő a fiatal gazdák szerepe egy csökkenő kertészeti termelésben

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH), AgroStratéga és az Agrya által készített felmérésben részt vett fiatal kertészek többsége egy kiszámítható piaci és gazdasági környezetet, a beruházások támogatását, kedvezményes hitelek elérhetőségét látják tevékenységük bővítése és újabb munkahelyek megteremtése legfőbb feltételének. 

Rekordszámokat ígérnek a brnói szakvásárok

Rekordszámokat ígérnek a brnói szakvásárok

Sajtórendezvényen ismertette a Brnói Vásárvállalat idei rendezvényeit. Térségünk legnagyobb kiállításai között szerepel az élelmiszeripar, mezőgazdaság és mezőgazdasági gépek, gépgyártás és további iparágak. A cseh rendezők aktív magyar részvételt jeleznek.

Önkéntes lesz a GMO-mentes jelölés

Önkéntes lesz a GMO-mentes jelölés

Várhatóan még az idei év első felében életbe lép a hús, hal, tej, tojás, méz és méhészeti termékek, növényi alapanyagok, összetett élelmiszerek és a takarmányok GMO-mentes jelölését szabályozó miniszteri rendelet – mondta Fejes Ágnes, a Földművelési Minisztérium GMO-szakértője az AgromashExpo csütörtöki szakmai fórumán. 

Megnyílt a négynapos AgromashExpo és Agrárgépshow

Megnyílt a négynapos AgromashExpo és Agrárgépshow

Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter köszöntőjével megnyitotta kapuit a 34. AGROmashEXPO és 6. AgrárgépShow január 27-én, szerdán. A Hungexpo budapesti Vásárvárosában rendezett hazai agrárgépipari csúcsrendezvényének népszerűségét jelzi, hogy a kiállításon 9 pavilonban 38 ezer négyzetméteren a magyar és a nemzetközi agrárgépipar és inputanyag-gyártás, -forgalmazás szereplőinek színe-java bemutatja technikai újdonságát.

Rekordokat döntött a Hungexpo

Rekordokat döntött a Hungexpo

Visszatért a kiállítói kedv – értékelte a Hungexpo Vásár és Reklám Zrt. vezérigazgatója, Ganczer Gábor a budapesti vásárközpont tavalyi eredményeit. Hozzátette, az előzetes várakozásoknál lényegesen jobb évet zártak, ez mutatja, hogy a fejlődés visszatért az országba. Az idei kiállítás sorozat 16 szakterületet ölel át, a sort január végén az AGROmasEXPO nyitja, felkészül a FeHoVa és a Budapest Boat Show.

Megküzdöttek a kertészek az idei eredményekért

Megküzdöttek a kertészek az idei eredményekért

Magyarországon mintegy 2,5 millió tonna zöldséget és gyümölcsöt takarítottak be a termelők 2015-ben, ami mintegy 500 ezer tonnával volt kevesebb a tavalyi rekordnál. A terméskiesés oka főként az idei szélsőséges időjárás, a fagy, a nagy meleg és a kevés csapadék volt. A Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet (FruitVeB) évértékelő sajtótájékoztatóján hozzátették, több tárolóra, képzett munkaerőre, ütősebb ágazati marketingre, több öntözött, modern kertészetre lenne szükség.

Több pénzt költenek tejmarketingre

Több pénzt költenek tejmarketingre

Az örökséget meg kell újítani.

Aranyérmet kaptak a környezetvédelmi bajnokok

Aranyérmet kaptak a környezetvédelmi bajnokok

Hét olimpikon részvételével szimbolikus aranyérmet vehettek át a Szelektív gyűjtés bajnokai az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés (IKSZ) által meghirdetett Ötdobozos Játékok című verseny keddi eredményhirdetésén. Az egy hónapon át tartó online akció része volt az italos kartonok visszagyűjtését népszerűsítő kampányoknak.

Lejárt az ingyenes nejlonzacskó ideje

Lejárt az ingyenes nejlonzacskó ideje

A szinte büntetéssel felérő termékdíj a tizedére csökkentette a bevásárlást segítő műanyag táska mennyiségét. Lényegében az ingyenes nejlonzacskó – pontosabban műanyag bevásárló reklámtáska – osztás ideje lejárt. Ez, és a csomagolások fejlődése, változásai hogyan alakították át az élelmiszerek fogyasztói csomagolását? – kérdeztük Nagy Miklóst, a Csomagolási és Anyagmozgatási Országos Szövetségének (CSAOSZ) főtitkárát.  

Keresett volt a húsvéti magyar élőbárány

Keresett volt a húsvéti magyar élőbárány

Élénk volt a magyar élőbárányok iránt az olasz vágóhidak érdeklődése húsvét előtt, mára azonban lényegében leállt a magyar kivitel. A friss bárányhús népszerű a német, francia, svájci és az osztrák háztartásokban, idehaza személyenként alig 30 dekagrammot fogyasztunk évente.

Átadták az ország legmodernebb tojótelepét

Átadták az ország legmodernebb tojótelepét

Orbán Viktor miniszterelnök jelenlétében felavatták a Mizsetáp Kft. Lajosmizse-Kinizsi városrészén hazánk legmodernebb tojóházait és tojáscsomagoló üzemét, csütörtökön. A minőségi és prémium kategóriás étkezési tojást Hírös tojás márkanéven kínálja majd a kiskereskedelem.

Megfontoltan terjeszkedik a 3e

Megfontoltan terjeszkedik a 3e

A kiskereskedelmet érintő kedvezőtlen változások ellenére 17 százalékkal növelte magyarországi árbevételét a 3e szakbolt hálózat tavaly. Az ilyen mértékű bővülés meglepte még az osztrák vállalat vezérigazgatóját, Günther Pachert is. Sikereiket magyarázva kifejtette egy budapesti sajtóbeszélgetésen, csütörtökön, hogy következetes üzletpolitikát követve, ám mégis csak szembe mentek a piacokon uralkodó trendeknek. 

79 milliárd euró logisztikai innovációra

79 milliárd euró logisztikai innovációra

Belépő a jövőbe címmel tartotta meg soron következő konferenciáját a Magyar Logisztikai Egyesület, csütörtökön, Budapesten. A szakmai rendezvényen és fórumon elhangzott, idén júliustól kezdődően összesen 79 milliárd euró használható fel az uniós tagországokban logisztikai célú fejlesztésre, korszerűsítésre az évtized végéig. A hazai pályázatok kiírása júniustól várható.